Urban

Podsumowanie roku vol. 2

Prezentujemy drugą część naszego muzycznego podsumowania roku. O pomoc w jego przygotowaniu zwróciliśmy się do plejady znakomitych artystów: raperów (zarówno legend jak i dopiero budujących swoją pozycję), producentów i dj’i – wszyscy z którymi rozmawialiśmy usłyszeli od nas jedno pytanie:

Co muzycznie zrobiło na Tobie największe wrażenie w 2017 roku?
W drugiej części naszego podsumowania wypowiedziały się następujące postaci:

Małolat

W 2017 roku zajarałem się ekipą The Manor z Londynu. Co prawda „Weak Days, Strong Nights – EP” wyszło w 2016 roku, ale ja usłyszałem o The Manor dopiero w tym roku. Bardzo dobry jest również album „Don’t Do What We Did” z 2015 roku. Mocny angielski akcent w kawałkach i video klipach i świetne refreny śpiewane po francusku przez Emme Benitah co bardzo mi się podoba.

Dziarma

W 2017 roku największe wrażenie zrobiła na mnie płyta Jaden Smith „SYRE”. Młody, charyzmatyczny artysta z pomysłem na siebie i stylówką marzeń. Produkcyjnie płyta sztos! Posłuchajcie utworu „ICON” i koniecznie zobaczcie teledysk.

AdE

Rok 2017 to przede wszystkim dominacja SB Mafiji. Promocyjnie i jakościowo są na prawdę mega dobrzy. EP-ka Smolastego to też fajny materiał. A za granicą, solo Macklemore’a to jeden z kilku dobrych albumów w tym roku.

Stasiak

Muzycznie zaskakuje mnie rokrocznie internet. Kiedy już myślę, że jego moce się wyczerpały i więcej nie może wyprodukować to on jak na białym koniu wjeżdża i odpala taką petardę, że blednę. A tak czysto muzycznie to oczywiście czapka z głowy w stronę Pjusa. Wielka praca i ogromny upór doprowadziły do premiery bardzo ważnego albumu.

Kolejne części podsumowań już wkrótce.